Tinklaraštininkų dienos renginys

laboratorija_Skirmantes foto

Praėjusį penktadienį, birželio 14 d., maisto tinklaraštininkai susirinko paminėt tarptautinės tinklaraštininkų dienos, į kurią sukvietė žurnalas Virtuvė. Nuo… Iki… ir Electrolux. Renginys tradicinis, vyko jau ketvirtą kartą ir dalyvių susirinko tikrai nemažai. Sugužėjome į jaukią Dailės akademijos Maisto ir dizaino laboratoriją, kur gaminome, o patiekalus gražiai pateikti (ir gaminti) padėjo Dailės akademijos studentės.

Renginio tema buvo tikrai įdomi – Šiuolaikinė lietuviška virtuvė: nauji deriniai ir formos. Užsirišome prijuostes ir ėmėmės gaminti net 6 patiekalus. Tiesa, ne kiekvienas atskirai, o komandomis, kurioms vadovavo išrinktų patiekalų autorės.

Užkandžiams buvo Morkų suktinukai su varške ir krienais. Autorė – Vita iš Voras tinkle.

foto Jurgos Mižutavičiūtės (25)

Raudona mišrainė kitaip pagal Astą iš Villa Alps.

Raudona mišrainė kitaip_foto Jurgos Mižutavičiūtės (46)

Atvėsinta keptų paprikų ir pomidorų sriuba su cinamonu ir skrebučiais – Sandros iš  Little World receptas.

foto Jurgos Mižutavičiūtės (36)

Pagrindiniai patiekalai: Varškės kukuliukai su vištiena česnakiniame mėtų ir petražolių padaže – Jolitos iš Surfing the World Cuisine patiekalas.

foto Jurgos Mižutavičiūtės (43)

Ir Kiaulienos nugarinės bokšteliai su karamelizuotais burokėliais ir morkomis bei bulvių koše su aguonomis, patiekalo autorė – Viktorija iš Receptų medis.

kiaulienos bokšteliai foto Jurgos Mižutavičiūtės (48)

Na o gyvenimo pasaldinimui gaminome dar vieną AstosVilla Alps pasiūlytą patiekalą – Šakočio, varškės ir braškių desertą.

Desertas_Skirmantes foto

Pagaminti patiekalai buvo įamžinti gausiai spragsint fotoaparatams ir ilgai nelaukiant degustuoti. Geriausiu metų tinklaraščiu paskelbtas Neringos blogas.

Dėkui organizatoriams už puikią šventę, už labai gražias nuotraukas ačiū Skirmantei (1 ir 7 foto), ir Jurgai (2-6 foto), o visiems dalyvavusiems – už gerą nuotaiką, smagų šurmulį ir skonių kupiną vakarą.

Print Friendly, PDF & Email