Hummus – avinžirnių tyrė

Labai populiarus Artimųjų Rytų regiono patiekalas iš avinžirnių. Šį puikų ir maistingą užkandį kaskart galima paruošti vis kitaip, naudojant skirtingus priedus: paprikas, česnakus, grybus, kedrų riešutus, špinatus, migdolus, svogūnus, moliūgus. Tačiau hummus pagrindas – avinžirniai, sezamų tyrė tahini, alyvuogių aliejus, citrinų sultys. Neturint tahini tyrės, galima jos pasidaryti namie iš sezamų sėklų, kaip šiuo atveju ir dariau.

Avinžirnių tyrei reikės:

  • 250 g sausų avinžirnių
  • 2-4 a.š. tahini
  • 2 česnako skiltelių
  • pusės citrinos sulčių
  • alyvuogių aliejaus
  • druskos, pipirų, džiovintos paprikos miltelių

Avinžirnius užpilame šaltu vandeniu ir mirkome per naktį (galima naudot ir konservuotus, tuomet procesas bus greitesnis), o išmirkytus verdame maždaug valandą, kol suminkštės. Nusunkiame, tačiau nuoviro viso neišpilame, jo vėliau prireiks.

Jei neturime tahini tyrės, pasiruošiame ją namų sąlygomis. Tam reikės 2-4 a.š. sezamų sėklų. Jas pakepiname ant sausos keptuvės, atvėsiname ir sumalame, pavyzdžiui, kavamale. Reiktų malant įpilti šiek tiek alyvuogių aliejaus, tada išeis vienisesnė tyrelė (maniškė naminė tahini buvo grūdėta ir tas grūdėtumas „persidavė” visam patiekalui).  Gautą košelę dėsime į trintuvą su avinžirniais.

Avinžirnius suberiame į smulkintuvą arba didelį dubenį ir įpilame šiek tiek nuoviro (arba vandens, jei naudojame konservuotus). Sudedame kitus produktus (česnako skilteles išspaudžiame) ir sutriname iki vientisos masės, kad pasidarytų košė (jei labiau patinka šį tą pakramtyti, nebūtina labai kruopščiai iki glotnios tyrelės trinti). Tirštumą reguliuojame įpildami avinžirnių nuoviro/vandens. Į gautą košę pagal savo skonį įberiame druskos, pipirų ar džiovintos paprikos miltelių, mėgiamų prieskoninių žolelių (man gardu su šviežiais raudonėliais, petražolėmis), išmaišome, ataušiname ir dedame į šaldytuvą.

Paruoštą hummus užkandį patiekiame užpylę šlakelį alyvuogių aliejaus, valgome su įvairių rūšių duona, lazdelėmis pjaustytomis daržovėmis: morkomis, šviežiais arba marinuotais agurkais, paprikomis, salierais. Šį užkandį galima tepti ant paplotėlių, įvynioti su daržovėmis. Paruoštą avinžirnių tyrę galima užšaldyti, o išėmus iš šaldytuvo geriausia sunaudoti per 1-2 dienas. Skanaus :)

Pagal Sveikos gyvensenos svetainę

Print Friendly, PDF & Email