Mėlynių uogienė su mėtomis

Melyniu uogiene su metomis

Kol dar yra mėlynių, skubu dalintis receptu. Mėlynės su mėtomis – nuostabus duetas iš švelnaus mėlynių skonio ir mėtinės gaivos. Žiemai atėjus stiklainiai ištuštėja nespėjus gerai paragauti. Sode mėtos išsikerojusios plantacijos masteliais, tad stengiuosi kuo daugiau jų šviežių (žiemai, aišku, prisidžioviname gardžiai arbatai) naudoti įvairiuose patiekaluose. Receptą koregavau pagal savo skonį ir toliau pateikiu bazinį produktų kiekį. Labai skani uogienė!

Mėlynių uogienei su mėtomis reikės:

  • 1 kg mėlynių
  • 700-800 g cukraus
  • 250 g citrinų sulčių (≈ 4 citrinų)
  • 3 šakelių šviežių  mėtų

Melyniu uogiene su metomi

Mėlynes nuplauname, ir suberiame į didelį nerūdijantį puodą, supilame cukrų. Išspaudžiame citrinų sultis ir supilame ant uogų. Užkaičiame ant vidutinės ugnies ir nuolat maišome, kol ištirps cukrus ir išsiskirs uogų sultys.

Kai uogos subliukš ir suminkštės, nustojame maišyti ir taip paverdame 2 minutes. Tada padidiname ugnį ir nuolat maišant verdame 15-20 minučių. Nugriebiame atsiradusias putas. Uogienė gali bet kada „išbėgti”, todėl visąlaik maišome ir, jei reikia, reguliuojame liepsną.

Kai uogienė ims tirštėti, ugnį sumažiname ir verdame dar 10 minučių. Kol uogienė verda, šaldiklyje atšaldome metalinį šaukštą. Jį naudosim patikrinti, ar uogienė jau reikiamo tirštumo. Taigi ant atšalusio šaukšto užpilame uogienės ir 3-4 min. dedame į šaldytuvą. Ištraukus ir palenkus šaukštą, uogienė turėtų būt sustingusi. Jei ne, teks pavirti ilgiau.

Išvirusią uogienę nukaičiam. Dabar metas įdėti šviežių mėtų šakeles. Palaikom jas 3 minutes, išmaišom ir paragaujam. Ataušusios uogienės ir mėtų skonis bus švelnesnis. Jei reikia, mėtas palaikome ilgiau, po to išimame lauk. Uogienę supilame į sterilizuotus stiklainius, užsukame dangtelius ir pastatome „aukštyn kojomis”, kol šiek tiek pravės. Laikome sausoje, vėsioje vietoje, kaip ir visas uogienes. Skanaus :)

Melyniu uogiene su metom

Pagal vieną iš à la Alison receptų

Print Friendly, PDF & Email