„Šarlotė“ – obuolių pyragas

Sarlotes pyragas

Man nėra skanesnio pyrago nei obuolių. O šitas – beveik pats pats pačiausias, nes su laaabai daug obuolių. Tešla, galima sakyt, ne biskvitinė, jos beveik nesijaučia (ji tik „suriša“ obuolius). Gaivus, be jokių riebalų, puikus obuolių pyragas.

Šį kepiau 21 cm skersmens atsegamoje torto formoje.

Obuolių šarlotei reikės:

  • 6 didelių rūgštesnių obuolių (sunaudojau 5 po maždaug 200 g sveriančius obuolius)
  • 3 didelių kiaušinių
  • 190 g cukraus
  • 125 g miltų
  • 1 a.š. vanilės ekstrakto
  • malto cinamono
  • cukraus pudros

Pirmiausia pasiruošiame kepimo formą: dugną išklojame kepimo popieriumi ir ištepame minkštu sviestu. Kraštus taip pat ištepame sviestu ir formos vidų pabarstome miltais (aš bėriau džiūvėsėlių).

Orkaitę įkaitiname iki 180 °C.

Kol orkaitė šyla, pasiruošiame tešlą su įdaru. Kiaušinius su cukrumi išplakame mikseriu, kol plakinio gerokai padaugės ir pasidarys puri, tiršta masė. Tuomet įpilame vanilės ekstrakto ir dar paplakame. Miltus persijojame, suberiame į plakinį ir atsargiai mediniu šaukštu išmaišome. Paliekame, kad miltai išbrinktų.

Obuolius nuplauname, nulupame, išimame sėklalizdžius, supjaustome ketvirčiais ir susmulkiname mažais gabaliukais. Paruoštus obuolius suberiame į kepimo formą. Ant viršaus užpilame tešlą ir paskirstome ją ant obuolių, kad tilptų visa ir subėgtų vidun kuo daugiau. Šauname į orkaitę maždaug valandai, kol tikrinant smeigtukas nebesivels tešla.

Sarlotes pyragas.

Iškepusį pyragą keletą minučių paliekame orkaitėje, o paskui išėmus apie 10 min. vėsiname formoje. Po to atsegame kraštus. Kai visai atvės, nuimame formos apačią, kepimo popierių, dedame ant padėklo, užbarstome cinamono ir/ar cukraus pudros. Skanaus :)

Pagal Smitten Kitchen


Print Friendly, PDF & Email