Šventinės šokolado plytelės

Pernai nebespėjau šitų skanėstų žiemos šventėms padaryt, o šiemet pavyko. Paprastai ir aiškiai visas gamybos būdas parodytas čia. Smagiausia tai, kad kaskart plyteles galima padaryt vis kitokias, pagal nuotaiką, skonį, fantaziją.

Naudojau 20×20 cm keturkampę formą, kuriai sunaudojau tokius produktus:

  • 100 g juodojo šokolado
  • 150 g juodojo šokolado su migdolais
  • 100 g baltojo šokolado
  • 2 a.š. bekvapio aliejaus
  • 1/4 a.š. aitriųjų paprikų miltelių
  • 50 g džiovintų spanguolių
  • 2 kupini šaukštai kukurūzų dribsnių

Pirmiausia karštu vandeniu nuplikome džiovintas spanguoles, palaikome keletą minučių, nuplauname, nusausiname ir paliekame, kad apdžiūtų.

Susmulkiname, suberiame į ugniai atsparų dubenį, įpilame 1 a.š. bekvapio aliejaus, suberiame paprikos miltelius ir ant vandens garų vonelės (kaitiname ant nedidelės ugnies) pamaišant išlydome juodajį šokoladą (tiek gryną, tiek su riešutais).

Į formelę įtiesiame kelis sluoksnius aliuminio folijos ir supilame išlydytą juodąjį šokoladą. Gražiai paskirstome formelėje ir dedame į šaldiklį pusvalandžiui laiko.

Kol pirmas sluoksnis stingsta, šiek tiek pasmulkiname apdžiūvusias spanguoles ir patrupiname kukurūzų dribsnius. Atidedame į šalį.

Tokiu pačiu būdu kaip aprašyta aukščiau, susmulkiname ir išlydome baltąjį šokoladą (baltąjį šokoladą reikia lydyti ant labai mažos ugnies, kad nesušoktų į gumulą). Ištraukiame iš šaldytuvo sustingusį indą su pirmu sluoksniu ir ant jo užpilame baltąjį sluoksnį. Paskirstome, kad lygiai padengtų paviršių.

Ant baltojo šokolado viršaus užbarstome smulkintas džiovintas spanguoles ir kukurūzų dribsnius. Formelę vėl dedame atšaldyti ne mažiau kaip pusvalandžiui.

Sustingusią šokoladinę plytą išimame iš formos ir supjaustome norimos formos plytelėmis. Graži ir skani valgoma dovana Kalėdų proga. Skanaus :)

Print Friendly, PDF & Email